Technologia

Zaufaj temu, co jest w środku

Technologie Subaru pozwalają naszym pojazdom spełniać najwyższe standardy, jeśli chodzi o osiągi, komfort, bezpieczeństwo i niezawodność, dostarczając jednocześnie wszystkim podróżującym spokoju i radości z jazdy.

Symmetrical All-Wheel Drive

Stały napęd wszystkich kół Symmetrical AWD zapewnia stabilną i bezpieczną jazdę niezależnie od nawierzchni. System aktywnego rozdziału momentu napędowego w zależności od stanu nawierzchni dostarcza optymalną moc do każdego koła, zapewniając lepszą przyczepność na mokrych i śliskich drogach.

Bezstopniowa skrzynia Lineartronic

Bezstopniowa skrzynia Lineartronic oferuje szerszy zakres
biegów, zapewnia gładką i bezstopniową zmianę przełożeń,
sprawne i płynne przyspieszenie, lepsze osiągi i niższe
zużycie paliwa.

X-MODE

Wykorzystaj prawdziwy potencjał napędowy nowego Outbacka dzięki dwutrybowemu systemowi X-MODE.

Dwutrybowy X-MODE

Poprzez 11,6-calowy ekran dotykowy szybko dostosujesz samochód do warunków drogowych. Możesz wybrać tryb SNOW/DIRT dla śliskich nawierzchni pokrytych śniegiem lub żwirem albo tryb D.SNOW/MUD dla szczególnie trudnych dróg, takich jak trasy w głębokim śniegu lub błocie.

 
 

SILNIK SUBARU BOXER

Subaru od ponad 50 lat skupia się na silniku SUBARU BOXER ze względu na jego liczne zalety w porównaniu z silnikami innych typów. Ta trwała i niezawodna konstrukcja, w której tłoki ułożone są naprzeciwko siebie – czyli rozstawione o 180 stopni i poruszające się poziomo względem siebie – zapewnia stabilność i ogranicza drgania w każdym Subaru.

Subaru Intelligent Drive (SI-DRIVE)

Subaru Intelligent Drive (SI-DRIVE) pozwala dostosować zachowanie samochodu do Twoich potrzeb i wymagań. Za pomocą przycisków na kierownicy możesz wybrać tryb, który w danym momencie jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni - inteligentny lub sportowy.

Tryb sportowy

Tryb sportowy zapewnia natychmiastową reakcję na naciśnięcie pedału gazu, czyli dynamiczną jazdę w szerokim zakresie prędkości.

Tryb inteligentny

Wybierz tryb inteligentny, aby uzyskać płynne osiągi.

SUBARU Global Platform

Subaru Global Platform (SGP) to wszechstronne bezpieczeństwo i wyjątkowe właściwości jezdne, charakterystyczne dla Subaru. SGP sprawia, że otrzymujemy samochód, który jest przestronny, wygodny i przyjemny w prowadzeniu. Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji ramy wewnętrznej zwiększona została sztywność nadwozia, a w efekcie zredukowano wibracje i hałas. Poprawę sztywności skrętnej uzyskano dzięki kompozytowym wzmocnieniom przekrojów konstrukcyjnych klapy bagażnika.

Pierścieniowe ramy wzmacniające nadwozie

Konstrukcja ramy wewnętrznej

Nowa konstrukcja ramy wewnętrznej, w której całe nadwozie jest bezpiecznie zakotwiczone za pośrednictwem spawów z zewnętrznymi elementami ramy, zapewnia lepszą stabilność i komfort jazdy.

Wzmocnione łączenia ramy

Górne łączenia ramy przenoszą obciążenia na całą platformę (Subaru Global Platform), poprawiając sztywność skrętną, podczas gdy rama wokół bagażnika wzmacnia sztywność przestrzeni ładunkowej. Z kolei ulepszone łączenia w przedniej części pojazdu bezpiecznie łączą platformę i górną część nadwozia.

Dwuskładnikowy materiał piankowy

Ten bardzo sztywny i lekki materiał wtryskiwany w przekrój poprzeczny belki płyty podłogowej zapewnia lepsze tłumienie drgań.

Ulepszona sztywność tylnej części nadwozia

Ulepszona rama łączona z podstawą tylnej klapy poprawia sztywność pojazdu, a wzmocnienia z tworzyw sztucznych w konstrukcyjnych przekrojach bagażnika poprawiają sztywność skrętną.