Technologia

Zaufaj temu, co jest w środku

Technologie Subaru pozwalają naszym pojazdom spełniać najwyższe standardy, jeśli chodzi o osiągi, komfort, bezpieczeństwo i niezawodność, dostarczając jednocześnie wszystkim podróżującym spokoju i radości z jazdy

Symmetrical All-Wheel Drive

System ten w zależności od warunków drogowych dynamicznie rozdziela moment
napędowy na wszystkie koła, zapewniając bezpieczeństwo, panowanie nad samochodem
oraz wysoki komfort prowadzenia. Zalety S-AWD widoczne są natychmiast – to lepsza
kontrola podczas jazdy w zakręcie, lepsza trakcja na śliskich nawierzchniach, lepsze
przyspieszenia. S-AWD sprawia, że prowadzenie samochodu staje się łatwiejsze,
bezpieczniejsze i przyjemniejsze.

Bezstopniowa skrzynia Lineartronic

Skrzynia Lineartronic pozwala na płynną i bezstopniową zmianę biegów, utrzymując silnik w jego najbardziej ekonomicznym zakresie obrotów i zapewniając tym samym sprawne i płynne przyspieszenie, lepsze osiągi i niższe zużycie paliwa. Ze skrzynią Lineartronic zgodnie współpracuje napęd wszystkich kół z aktywnym podziałem momentu obrotowego (Active Torque Split AWD), który w czasie rzeczywistym dostosowuje podział momentu napędowego do odpowiednich kół, tak aby sprostać warunkom panującym na drodze.

X-MODE oraz Hill Descent Control

X-MODE oraz Hill Descent Control

Wybierz opcję [SNOW/DIRT] lub [D.SNOW/MUD], aby zapewnić sobie pewną i bezpieczną jazdę po wyboistych drogach dzięki dwutrybowemu X-MODE. Zamiast wyłączać się przy wyższych prędkościach, ulepszony system utrzymuje wybrany tryb w gotowości, aby automatycznie przywrócić go po powrocie do niższych prędkości, dzięki czemu możesz skupić się na jeździe. Ponadto funkcja Hill Descent Control pomaga utrzymać kontrolowaną i stałą prędkość nawet na śliskich zjazdach, zapewniając jeszcze więcej spokoju podczas jazdy*1

Duży prześwit

Forester charakteryzuje się dużym prześwitem, a także sporymi kątami natarcia, zejścia i rampowym. Wszystko jest zoptymalizowane, aby pomóc Ci pokonywać przeszkody bez utknięcia lub uszkodzenia pojazdu.

* Zastrzeżenia

*1 Kierowca jest zawsze odpowiedzialny za bezpieczeństwo i uważne prowadzenie. Efektywność Hill Descent Control zależy od wielu czynników, takich jak stan pojazdu i opon oraz warunki na drodze.
*2 Dla wersji z 18-calowymi kołami.

Silnik SUBARU BOXER

Poziomy – przeciwsobny układ silnika typu bokser polega na rozłożeniu każdej pary cylindrów i tłoków o 180° względem siebie. Subaru wykorzystuje ten układ w silnikach SUBARU BOXER od ponad 50 lat, ze względu na wiele zalet w porównaniu z silnikami innych typów. Dzięki temu samochody Subaru cechują się szczególną trwałością i niezawodnością.

Zwiększona stabilność

Blok silnika ma bardziej płaski profil i jest umieszczony niżej w komorze silnikowej. Skutkiem tego cały samochód jest lepiej wyważony i stabilniejszy, a zatem mniej poddaje się bocznym przechyłom niż auta o typowej konstrukcji.

Mniej drgań

Płaska konstrukcja silnika jest z założenia sztywna i wyważona, co przekłada się na generowanie mniejszej liczby drgań, niż ma to miejsce w przypadku silników innych typów.

SI-DRIVE

Wybierz tryb inteligentny, aby otrzymać płynne i przyjazne środowisku osiągi, lub tryb sportowy, aby uzyskać natychmiastową i liniową reakcję przepustnicy, co pozwala na sportową i płynną jazdę przy każdej prędkości. Co więcej, e-Active Shift Control zapewnia w razie potrzeby wspomaganie silnikiem elektrycznym podczas sportowej jazdy, co przekłada się na jeszcze mocniejsze i bardziej dynamiczne wrażenia. Wspomaganie silnikiem elektrycznym dodatkowo poprawia ogólną reakcję na przyspieszenie.

Tryb sportowy

W trybie sportowym silnik pracuje płynnie we wszystkich zakresach prędkości. Jadąc w tym trybie można wyczuć liniową reakcję silnika, która uwydatnia jego charakter, spokojny ale pełen momentu obrotowego.

Tryb inteligentny

Urządzenie SI-DRIVE uruchamia tryb inteligentny aby uzyskać natychmiastowe reakcje samochodu na manewry kierowcy, ale też by jego zachowanie było bardzo przyjazne dla środowiska. Oprogramowanie przepustnicy silnika znajduje złoty środek pomiędzy płynnością jazdy a oszczędnością paliwa, zaś wszystko to z zachowaniem przez kierowcę najwyższej kontroli.

SUBARU Global Platform

Subaru Global Platform (SGP) to nowa platforma, na bazie której powstają kolejne generacje samochodów Subaru. Dzięki swojej konstrukcji zapewnia jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa pasywnego, a jednocześnie umożliwia bardziej precyzyjne i komfortowe prowadzenie pojazdu. Jest to przyszłość marki Subaru, dająca kierowcy i pasażerom jeszcze więcej radości z jazdy i spokoju podczas podróżowania.

Więcej radości z jazdy

Szybsza reakcja pojazdu na polecenia kierowcy pozwala prowadzić precyzyjniej, zwiększając jednocześnie potencjał unikania przeszkód. W rezultacie samochód jest bezpieczniejszy i przyjemniejszy w prowadzeniu, także podczas długich podróży.

Komfort podróży

Radykalne zwiększenie sztywności nadwozia oraz konsekwentna modyfikacja całego zawieszenia pozwoliły na skuteczne tłumienie drgań pochodzących z nawierzchni i „ukrywanie” jej nierówności. Efektem jest bardziej komfortowa jazda i mniejsze zmęczenie podczas długich podróży.

Wygodna kabina

Ograniczenie nieprzyjemnych drgań i hałasu poprawiło komfort pasażerów podczas jazdy. Ulepszone zawieszenie i duża sztywność nadwozia przekładają się na wygodną podróż.