BEZPIECZEŃSTWO

Wykorzystując ekstremalnie swojego WRX STI będziesz miał pewność, że Subaru oferuje Ci także wyjątkowe bezpieczeństwo. Na systemy bezpieczeństwa składa się między innymi jeszcze bardziej wytrzymała pierścieniowa rama wzmacniająca, oraz kolanowa poduszka powietrzna kierowcy. Masz też do dyspozycji zaawansowane systemy bezpieczeństwa aktywnego, które pozwalają uniknąć niebezpieczeństwa, są to m.in. wielofunkcyjna kontrola trakcji i stabilizacji toru jazdy (VDC) zawierająca aktywne sterowanie momentem napędowym (Torque Vectoring), oraz wydajne hamulce marki Brembo*1. Łatwość unikania niebezpiecznych sytuacji wynika także z wyjątkowej sprawności działania i kontroli, jaką oferuje stały napęd wszystkich kół Symmetrical AWD.


 • SYSTEM KONTROLI TRAKCJI I STABILIZACJI TORU JAZDY

  Wielofunkcyjny system kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy (VDC) chroni przed utratą panowania nad autem i czyni to w trzech, wyraźnie różnych trybach. Tryb Normal uruchamia jego pełne działanie. Tryb Traction podwyższa próg aktywacji korekty toru jazdy i kontroli trakcji, dzięki czemu zwiększa się wpływ kierowcy na proces sterowania samochodem, a przede wszystkim podwyższa się moment napędowy kierowany na koła. Można też użyć trybu Off, czyli całkowicie wyłączyć system VDC.

 • High Beam Assist (Asystent świateł drogowych)

  Światła drogowe są koniecznością dla bezpiecznej jazdy w nocy. WRX STI posiada funkcję automatycznego przełączania świateł drogowych i mijania, w zależności od sytuacji na drodze.

 • Poduszki powietrzne*2

  W WRX STI znajdziemy przede wszystkim czołowe poduszki powietrzne*2, a także przednie - boczne, kurtynowe, oraz kolanową poduszkę powietrzną*2, chroniącą w czasie zderzenia dolne części ciała kierowcy.

 • Budowa nadwozia chroniąca kabinę

  Każde Subaru sięga ponad standardowe rozwiązania, gdy chodzi o bezpieczeństwo pasażerów. Poziomy układ silnika SUBARU BOXER, budowa skrzyni biegów oraz sposób mocowania podzespołów mają takie właściwości, że w razie zderzenia czołowego zespoły te „chowają” się pod samochód, nie dostając się do wnętrza kabiny.

 • Pierścieniowe ramy wzmacniające nadwozie

  Pomagają w przekierowaniu i rozproszeniu energii zderzenia z obszaru kabiny, czyli z miejsca, gdzie znajdują się pasażerowie. Ważną rolę odgrywają w tej konstrukcji odpowiednio umiejscowione elementy wykonane ze stali o najwyższej wytrzymałości. Powodują one, że nadwozie jest mocne i charakteryzuje się wysoką odpornością na skręcanie, ale pozostaje nadal lekkie.

 • Hamulce

  W WRX STI zastosowano technologie, które usprawniają proces hamowania, a więc działają na rzecz Twojego bezpieczeństwa. Należy do nich Brake Assist (asystent hamowania), który zwiększa intensywność hamowania awaryjnego, jeśli kierowca nie naciska pedału hamulca wystarczająco mocno. Kolejną technologią jest Brake Override, czyli zastosowanie „przewagi hamulców” gdy w tym samym czasie naciśnięty zostanie pedał hamulca i gazu. Funkcja ta pozwala uniknąć niechcianego przyspieszania.

 • Zaawansowany pakiet bezpieczeństwa (PAKIET „ADVANCED”): SRVD (Subaru Rear Vehicle Detection)*3*4

  SRVD (Subaru Rear Vehicle Detection) wykorzystuje czujniki umieszczone dookoła samochodu, by ostrzegać Cię (dla bezpieczniejszej zmiany pasa ruchu), że w martwych polach widzenia znajduje się inny pojazd oraz powiadamiać o obiektach z tyłu samochodu, kiedy wykonujesz manewr cofania.

 • Zaawansowany pakiet bezpieczeństwa (PAKIET „ADVANCED”): HBA (High Beam Assist)*3*4

  Światła drogowe są koniecznością dla bezpiecznej jazdy w nocy. WRX STI posiada funkcję automatycznego przełączania świateł drogowych i mijania, w zależności od sytuacji na drodze.

 • Fotel chroniące przed uszkodzeniem kręgosłupa szyjnego

  Fotele przednie w WRX STI zmniejszają ryzyko uszkodzenia kręgosłupa szyjnego, posiadają również absorbujące energię, sprężyste przednie zagłówki. Wszystko po to aby chronić pasażerów w razie uderzenia z tyłu.

*1 Brembo to zarejestrowany znak handlowy firmy Brembo S.p.A.
*2 Poduszki powietrzne są skuteczne, gdy użytkownicy przypięci są pasami bezpieczeństwa.
*3 Kierowca zobowiązany jest prowadzić zawsze bezpiecznie i z uwagą oraz przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Podczas jazdy nie należy opierać
się wyłącznie na działaniu pakietu „ADVANCED” z uwagi na możliwe ograniczenia funkcji rozpoznawania. Pełen opis działania pakietu „ADVANCED” i jego
ograniczeń można znaleźć w instrukcji obsługi samochodu. Szczegółowe informacje można uzyskać również u Dealera Subaru.
*4 Wyposażenie opcjonalne.