Samochód elektryczny

Nowa moc, nowe możliwości

Zasilanie samochodu energią elektryczną otwiera nowe możliwości. Nowo opracowana platforma e-SUBARU GLOBAL PLATFORM z kompaktowym akumulatorem o dużej pojemności zintegrowanym z ramą pojazdu nadaje większą sztywność. Silniki eAxle na przedniej oraz tylnej osi zapewniają lepszą trakcję, większe bezpieczeństwo i świetne osiągi w ciszy, czyli właściwości charakterystyczne wyłącznie dla samochodów elektrycznych.

e-SUBARU GLOBAL PLATFORM

SOLTERRA jest zbudowana na zupełnie nowej platformie, zaprojektowanej w celu maksymalizacji osiągów pojazdu elektrycznego. Akumulator o dużej pojemności znajduje się pod podłogą, co obniża środek ciężkości i w efekcie poprawia prowadzenie, a także pozwala wyjątkowo wydajnie wykorzystać przestrzeń. Ponadto obudowa zestawu baterii tworzy monolityczną strukturę z ramą nadwozia, dzięki czemu zwiększa się sztywność szkieletu.

Zespół napędowy

Przednia oraz tylna oś są wyposażone w kompaktowe silniki eAxle, które zapewniają natychmiastową dostępność pełnego momentu obrotowego, co oznacza niezwykle szybką reakcję i liniowe przyspieszenie. Tryb S PEDAL DRIVE umożliwia dynamiczną kontrolę przyspieszania oraz zwalniania wyłącznie za pomocą pedału przyspieszenia, a temperatura baterii jest kontrolowana przez system chłodzenia cieczą, co zapewnia stabilne działanie.

Ładowanie

Wydłużony zasięg i kompatybilność z wysokowydajnymi ładowarkami we wszystkich regionach świata zwiększają użyteczność modelu SOLTERRA. Szybkie ładowanie prądem stałym o mocy 150 kW pozwala w ciągu 30 minut naładować baterię do 80% pojemności. System ogrzewania akumulatora umożliwia uzyskanie krótkiego czasu ładowania i zapewnia stabilne parametry w zimie. Dostępne jest również zdalne monitorowanie poziomu naładowania baterii i innych funkcji za pomocą smartfonu.