Wiadomości

9 grudnia, 2016

Subaru Impreza - Samochod Roku 2016-2017

Jest nam ogromnie miło ogłosić, iż Subaru Impreza otrzymała w Japonii tytuł Samochód Roku (2016-2017).To już drugi taki tytuł dla Subaru (poprzedni w 2003 roku otrzymał model Legacy).

Bazujące na globalnej platformie Subaru, zaprojektowana by dostarczać, kierowcy jak i pasażerom, najwięcej radości z jazdy jednocześnie zapewniając spokój podróżowania. Najnowocześniejsze technologie, zastosowane przy tworzeniu Imprezy, podnoszą zarówno jakość podróżowania jak i poziom bezpieczeństwa podróżujących. Impreza to pierwszy japoński samochód oferujący poduszkę powietrzną chroniącą pieszych jako standardowe wyposażenie*.

Po miesiącu od wprowadzenia modelu na rynek (13 października br.), zamówienia okazały się pond czterokrotnie większe niż planowane 2 500 egz. tj. FHI otrzymało ich 11 050. Godnym uwagi jest fakt, że wśród zamawiających jest 51% klientów, którzy nie posiadali wcześniej Subaru. Jest to sygnał jednoznacznie wskazujący, iż model ten przyciąga w Japonii szerokie grono nowych odbiorców Subaru.

„Otrzymanie tak wyjątkowego wyróżnienia jest dla Imprezy wielkim zaszczytem,”, powiedział Yasuyuki Yoshinaga - Prezydent FHI. „Chciałbym podziękować wszystkich naszym Klientom, dostawcom oraz udziałowcom za ich wsparcie dla Subaru jak również wszystkim, którzy mieli swój wkład w ten sukces. Będziemy kontynuować nasze dążenia do zwiększania radości z podróżowania i osiągania spokoju umysłu wszystkich naszych Klientów.”.

Japoński Samochód Roku 2016-2017
Do udziału w programie mogą zostać zaklasyfikowane wyłącznie samochody zapowiedziane bądź wprowadzone na rynek pomiędzy 1 listopada 2015, a 31 października 2016 r, których planowana sprzedaż miesięczna ma wynieść minimum 500 egz. Dodatkowo poza nagrodami Japoński Samochód Roku i Importowany Samochód Roku przyznawane są nagrody w kategoriach: innowacje, emocje i Small Mobillity.


* dotyczy specyfikacji japońskiej (JDM)