Wiadomości

17 sierpnia, 2016

Proekologiczne inicjatywy FHI docenione w Japonii

W dniu 5 sierpnia Fuji Heavy Industries uzyskało najwyższą ocenę za podejmowane zaawansowane działania na rzecz środowiska naturalnego, przyznaną w ramach specjalnego programu Environmentally Rated Loan Program, opracowanego przez japońską organizację Development Bank of Japan Inc. (DBJ) świadczącą usługi w sektorze finansowym.

Organizacja DBJ doceniła metody stosowane przez FHI dotykające tematów ochrony środowiska naturalnego, bazujące na zarządzaniu ryzykiem obejmującym dostawców FHI i odpowiadające surowym przepisom dotyczącym środowiska naturalnego, które obowiązują producentów samochodów w poszczególnych krajach.

Eksperci DBJ zwrócili szczególną uwagę na proekologiczne inicjatywy FHI i to one zdobyły najwięcej punktów podczas oceny. Szczególne uznanie zyskały wysiłki japońskiej firmy mające na celu zwiększanie świadomości pracowników w kwestii ochrony środowiska naturalnego. Starania te przynoszą widoczne efekty przede wszystkim dzięki promowaniu systemów zarządzania środowiskiem w siedzibie FHI oraz w japońskich i zagranicznych oddziałach firmy, a także dzięki zachęcaniu współpracujących z nią sprzedawców do zdobywania certyfikatów zarządzania środowiskiem. Specjaliści DBJ wysoko ocenili również starania FHI na rzecz zwiększania odpowiedzialności za sprawy środowiska naturalnego w sektorze swoich dostawców. Uwadze ekspertów nie umknęła tutaj polityka oddziału motoryzacyjnego FHI polegająca na współpracy jedynie z dostawcami posiadającymi certyfikat ISO, a także badania mające na celu ocenę przestrzegania praw człowieka i stosowania dobrych praktyk pracy przez tychże dostawców. O wyróżnieniu FHI przesądziły ponadto: ciągłe dążenie firmy do zmniejszania zużycia paliwa przez produkowane przez nią samochody, działania mające na celu redukcję emisji spalin, przeprowadzanie ocen cyklu życia produktów na rzecz poprawy ogólnych wyników w zakresie ochrony środowiska i opracowywanie technologii służących podnoszeniu bezpieczeństwa podróżnych, takich jak cieszący się rosnącą popularnością system EyeSight.

Environmentally Rated Loan Program wprowadzony został przez DBJ w 2004 roku. Działalność firm oceniana jest w nim pod kątem troski o środowisko naturalne, a ilość przyznawanych punktów przekłada się bezpośrednio na korzystne oprocentowanie pożyczek dla zwycięzców. FHI po raz pierwszy poddane zostało ekologicznej weryfikacji i od razu może cieszyć się sukcesem. Oby tak dalej!