Wiadomości

21 marca, 2016

Czesi doceniają Subaru

Czesi przyznali nagrody w ramach corocznego konkursu na „Samochód Roku” (Car of The Year 2016). Jury, w skład którego wchodzą profesjonalni dziennikarze motoryzacyjni, po raz 22. oddało swoje głosy na jeden z 30 nominowanych modeli samochodów. W głosowaniu wybrano pięciu finalistów: Subaru Levorg, Ford Mustang, Skoda Superb, Volvo XC90 oraz Opel Astra. Wyróżniony brązowym medalem Levorg uplasował się za Skodą oraz Oplem. Najnowsze dziecko Subaru zostało tym samym jednym z trzech najbardziej docenionych samochodów na czeskim rynku.

W konkursie przyznana została także nagroda specjalna „Techniczna Innowacja”. W tej kategorii bezkonkurencyjny okazał się system EyeSight stosowany w Outbacku. To nie koniec wyróżnień dla aut spod znaku Plejad – w głosowaniu publiczności również Outback otrzymał srebrny medal w kategorii samochodów klasy średniej i wyższej średniej. To samo miejsce na podium zajął Levorg, który nagrodzony został srebrem w kategorii klasy niższej średniej.