Wiadomości

18 grudnia, 2015

Sześć modeli Subaru z tytułem TSP+

10 grudnia producent samochodów Subaru poinformował, że amerykański instytut Insurance Institute of Highway Safety (IIHS) przyznał tytuł „Top Safety Pick+” sześciu modelom marki Subaru, w specyfikacji 2016, wyposażonym opcjonalnie w system EyeSight, tj. Legacy, Outbackowi, Foresterowi, Imprezie, Subaru XV oraz WRX.


Wszystkie wyróżnione modele poradziły sobie rewelacyjnie z kompletem pięciu podstawowych testów IIHS mających na celu ocenę poziomu bezpieczeństwa podróżnych podczas niebezpiecznych sytuacji na drodze. Jak zwykle, dokładnie przyjrzano się zachowaniu każdego z pojazdów w dwóch różnych przypadkach zderzenia czołowego, w sytuacji uderzenia w jego bok oraz przy dachowaniu, a także zweryfikowano zachowanie zagłówków w chwili uderzenia w tył samochodu. Każdy z badanych modeli Subaru we wszystkich wymienionych testach otrzymał najwyższą możliwą do uzyskania ocenę „dobrą”.


Ponadto wymienione modele uzyskały maksymalną liczbę sześciu punktów i najwyższą notę „superior” w badaniu mającym na celu ocenę rozwiązań pomagających kierowcy uniknąć zderzenia. O tak świetnych wynikach przesądził niezawodny system EyeSight, który cieszy się wciąż rosnącą popularnością wśród użytkowników samochodów Subaru już na czterech kontynentach.


Noty uzyskane przez modele Subaru w testach IIHS odpowiadały zaostrzonym kryteriom dotyczącym nadawania tytułu TSP+, przyjętym przez organizację na 2016 rok. Japońska marka po raz kolejny udowodniła, że nie jest jej straszna coraz wyżej ustawiana poprzeczka w programach oceny bezpieczeństwa podróżnych, które zawsze było, jest i bez wątpienia pozostanie jej wizytówką.