Bezpieczeństwo

Najwyższe zaufanie w swojej klasie

Najnowsze systemy bezpieczeństwa w modelu Crosstrek zapewniają każdemu – od początkujących po bardziej doświadczonych kierowców – przyjemność i pewność jazdy w każdej sytuacji. Oprócz nowej generacji EyeSight*1 obejmują system radaru z przodu i reflektory LED z dodatkowym źródłem światła, dzięki czemu pomagają zmniejszyć ryzyko wypadków na skrzyżowaniach z udziałem innych samochodów, rowerzystów i pieszych. Dodatkowo boczna poduszka powietrzna SRS*2 w razie kolizji.

Szerokokątna kamera monokularna

Dodatkowa szerokokątna kamera monokularna współpracuje z kamerą stereoskopową w celu lepszego wykrywania pieszych i rowerzystów przy małych prędkościach.

*Zastrzeżenia

*1 EyeSight jest systemem wspomagającym kierowcę i może w pewnych warunkach drogowych lubpogodowych nie zadziałać optymalnie. Kierowca zawsze jest zobowiązany prowadzić bezpiecznie i z uwagą oraz przestrzegać przepisów ruchu drogowego. EyeSight jest systemem wspomagającym kierowcę, alenie zwalnia od odpowiedzialności za ewentualne wypadki. Sprawność działania EyeSight zależy od wielu czynników, takich jak odpowiednia obsługa samochodu, pogoda i warunki ruchu drogowego. Pełny opis działania systemu EyeSight i jego ograniczeń można znaleźć w instrukcji obsługi samochodu.
*2 Poduszki powietrzne są skuteczne, gdy użytkownicy przypięci są pasami bezpieczeństwa.

Pokazane przykłady wyposażenia, specyfikacje i kolory mogą się różnić w zależności od lokalnych warunków rynkowych i dostępnych wersji modelowych.

System wspomagania kierowcy EyeSight

Adaptacyjny tempomat

Kontrola wyśrodkowania samochodu w pasie ruchu i adaptacyjna kontrola kierowania

Przedkolizyjne hamowanie awaryjne*

Awaryjna autonomiczna próba ominięcia przeszkody

Ochrona przed wyjechaniem poza krawędź jezdni

<sg-lang1>Antykolizyjne zarządzanie przepustnicą</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Antykolizyjne zarządzanie przepustnicą

<sg-lang1>Informacja o ruszeniu poprzedzającego pojazdu</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Informacja o ruszeniu poprzedzającego pojazdu

*Zastrzeżenia

* Przedkolizyjne hamowanie awaryjne może nie zadziałać w każdej sytuacji. Zależnie od różnicy prędkości między obiektami, wysokości obiektu i innych warunków nie każda sytuacja może być odpowiednia dla optymalnego działania EyeSight.

Obrazowe przedstawienie działania systemu EyeSight. Nie odzwierciedla rzeczywistego działania systemu ani zasięgu widzialności kamer.

Pokazane przykłady wyposażenia, specyfikacje i kolory mogą się różnić w zależności od lokalnych warunków rynkowych i dostępnych wersji modelowych.

Funkcje i systemy bezpieczeństwa

Reverse Automatic Braking (RAB)

Podczas jazdy na biegu wstecznym system wykorzystuje cztery czujniki w tylnym zderzaku do wykrywania przeszkód za pojazdem. Jeśli przeszkoda zostanie wykryta, system może zaalarmować kierowcę dźwiękami ostrzegawczymi i automatycznie zahamować, aby uniknąć kolizji lub zminimalizować jej skutki.

Unikanie niebezpieczeństw

Rozwiązania zastosowane w Subaru Global Platform (SGP) oraz Symmetrical AWD, czyli konstrukcja o nisko położonym środku ciężkości, udoskonalone zawieszenie i poprawa sztywności, pozwoliły stworzyć pojazd, który natychmiast reaguje na polecenia kierowcy, co zdecydowanie pomaga w unikaniu zagrożeń drogowych.

Poduszki powietrzne (SRS)*

Przednie poduszki powietrzne SRS*, przednie – boczne poduszki powietrzne SRS*, kurtyny powietrzne SRS*, kolanowa poduszka powietrzna SRS*, poduszka powietrzna fotela pasażera SRS* i boczna poduszka powietrzna SRS* zapewniają wszystkim podróżującym większą ochronę w przypadku kolizji.

Reflektory LED z dodatkowym źródłem światła przy skręcie

Pomagają zapobiegać wypadkom podczas nocnej jazdy na skrzyżowaniach. Podczas skręcania jasno oświetlają obszar przed samochodem w danym kierunku jazdy, co pomaga wcześnie zauważyć pieszych i rowerzystów.

Subaru Rear Vehicle Detection (SRVD)

SRVD (Subaru Rear Vehicle Detection) wykorzystuje czujniki umieszczone w tylnej części samochodu, by ostrzegać Cię (dla bezpieczniejszej zmiany pasa ruchu), że w martwych polach widzenia znajduje się inny pojazd, oraz powiadamiać o obiektach z tyłu auta, kiedy wykonujesz manewr cofania.

Steering Responsive Headlights (SRH)

Podczas jazdy w zakrętach soczewki reflektorów zmieniają swój kąt, aby doświetlić przestrzeń przed samochodem. Prowadzą strumień światła zgodnie z kierunkiem skrętu kierownicy po to, by kierowca widział więcej.

<sg-lang1>Doskonała widoczność</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Doskonała widoczność

<sg-lang1>Asystent świateł drogowych (HBA)</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Asystent świateł drogowych (HBA)

<sg-lang1>Auto Vehicle Hold</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Auto Vehicle Hold

<sg-lang1>System kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy (Vehicle Dynamics Control System)</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

System kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy (Vehicle Dynamics Control System)

<sg-lang1>Aktywne sterowanie momentem napędowym (Active Torque Vectoring)</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Aktywne sterowanie momentem napędowym (Active Torque Vectoring)

<sg-lang1>Budowa nadwozia chroniąca kabinę</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Budowa nadwozia chroniąca kabinę

<sg-lang1>Pierścieniowe ramy wzmacniające nadwozie</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Pierścieniowe ramy wzmacniające nadwozie

*Zastrzeżenia

* Poduszki powietrzne są skuteczne, gdy użytkownicy przypięci są pasami bezpieczeństwa.

Kierowca zawsze jest zobowiązany prowadzić bezpiecznie i z uwagą oraz przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Podczas jazdy nie należy opierać się wyłącznie na działaniu pakietu „ADVANCED” ze względu na możliwe ograniczenia funkcji rozpoznawania. Pełny opis działania pakietu „ADVANCED” i jego ograniczeń można znaleźć w instrukcji obsługi samochodu. Szczegółowe informacje można uzyskać również u Dealera Subaru.

Pokazane przykłady wyposażenia, specyfikacje i kolory mogą się różnić w zależności od lokalnych warunków rynkowych i dostępnych wersji modelowych.
Pokazane przykłady wyposażenia, specyfikacje i kolory mogą się różnić w zależności od lokalnych warunków rynkowych i dostępnych wersji modelowych.