TECHNOLOGIA SUBARU

Technologie Subaru wyróżniają japońską markę i zapewniają podczas prowadzenia unikatowe odczucia, których doświadczysz wyłącznie w naszych samochodach. Technologie te pozwalają pojazdom Subaru spełnić najwyższe standardy, jeśli chodzi o osiągi, komfort, bezpieczeństwo i niezawodność, dostarczając jednocześnie wszystkim podróżującym uczucie radości z jazdy i spokoju.

SILNIK SUBARU BOXER

Poziomy – przeciwsobny układ silnika typu bokser polega na rozłożeniu każdej pary cylindrów i tłoków o 180° względem siebie. Subaru wykorzystuje ten układ w silnikach SUBARU BOXER od ponad
50 lat, ze względu na wiele zalet w porównaniu z silnikami innych typów. Dzięki temu samochody Subaru cechują się szczególną trwałością i niezawodnością.

ZWIĘKSZONA STABILNOŚĆ

Blok silnika ma bardziej płaski profil i umieszczono go niżej w komorze silnikowej. Skutkiem tego cały samochód jest lepiej, stabilniej wyważony, a zatem mniej poddaje się bocznym przechyłom niż auta o typowej konstrukcji.

MNIEJ DRGAŃ

Płaska konstrukcja silnika jest z założenia sztywna i wyważona, co przekłada się na generowanie mniejszej ilości drgań niż ma to miejsce w przypadku silników innych typów.

STAŁY NAPĘD WSZYSTKICH KÓŁ S-AWD

System ten w wymagających warunkach drogowych, równo rozdzielając moment napędowy na wszystkie koła, zapewnia panowanie nad samochodem, podczas gdy inne pojazdy mogą mieć problemy. Zalety SYMMETRICAL ALL-WHEEL DRIVE - AWD widoczne są natychmiast – lepsza kontrola podczas jazdy w zakręcie, lepsza trakcja na śliskich nawierzchniach, lepsze przyspieszenia. S-AWD sprawiają, że prowadzenie samochodu okazuje się łatwiejsze, bezpieczniejsze i przyjemniejsze.

BEZSTOPNIOWA SKRZYNIA LINEARTRONIC + NAPĘD NA WSZYSTKIE KOŁA Z AKTYWNYM PODZIAŁEM MOMENTU NAPĘDOWEGO

Skrzynia Lineartronic zapewnia płynną i bezstopniową zmianę biegów, utrzymując silnik w jego najbardziej ekonomicznym zakresie obrotów i zapewniając tym samym sprawne i płynne przyspieszenie, lepsze osiągi i niższe zużycie paliwa. Ze skrzynią Lineartronic zgodnie
współpracuje napęd wszystkich kół z aktywnym podziałem momentu obrotowego (Active Torque Split AWD), który w czasie rzeczywistym dostosowuje podział momentu napędowego do odpowiednich kół tak, aby sprostać warunkom panującym na drodze.

Subaru Global Platform

Subaru Global Platform (SGP) to zupełnie nowa platforma, na bazie której będą powstawały kolejne generacje samochodów Subaru. Poprzez swoją konstrukcję zapewnia jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa pasywnego,
a jednocześnie umożliwia bardziej precyzyjne i komfortowe prowadzenie samochodu. Jest to przyszłość marki Subaru, zapewniająca jeszcze więcej radości z jazdy i spokoju podczas podróżowania, dla kierowcy i pasażerów.

Więcej radości z jazdy

Szybsza reakcja pojazdu na polecenia kierowcy pozwala prowadzić go precyzyjniej, zwiększając jednocześnie potencjał unikania przeszkód. W rezultacie samochód jest bezpieczniejszy i przyjemniejszy w prowadzeniu, także podczas długich podróży.

Komfort podróży

Radykalne zwiększenie sztywności nadwozia oraz konsekwentna modyfikacja całego zawieszenia, pozwoliły na skuteczne tłumienie drgań pochodzących od nawierzchni i „ukrycie” jej nierówności. Efektem jest bardziej komfortowa jazda i mniejsze zmęczenie podczas długich podróży.

Wygodna podróż

Ograniczenie nieprzyjemnych drgań i hałasu poprawiło komfort pasażerów podczas jazdy. Ulepszone zawieszenie i duża sztywność nadwozia przekładają się na wygodną podróż.

X-MODE ZAŁĄCZONY

Ciesz się prawdziwym potencjałem napędowym SUBARU XV dzięki kolejnej wersji X-MODE*1. Wybierz tryb SNOW/DIRT dla śliskich powierzchni pokrytych śniegiem lub żwirem albo tryb D.SNOW/MUD dla szczególnie trudnych dróg, takich jak trasy w głębokim śniegu lub błocie. X-MODE wykorzystuje wysoki moment obrotowy i szybką reakcję silnika, aby
w trudnych warunkach poprawić możliwości trakcyjne samochodu, co zwiększa jego osiągi i poczucie bezpieczeństwa podróżujących. Dodatkowo kontrola zjazdu ze wzniesienia (Hill Descent Control) pomaga utrzymać stałą, zadaną prędkość nawet na śliskich zjazdach, dając kierowcy poczucie pewności*2.
*1 Dwa tryby X-MODE dostępne w wybranych wersjach.
*2 Kierowca jest zawsze odpowiedzialny za bezpieczeństwo i uważne prowadzenie. Efektywność Hill Descent Control zależy od wielu czynników, takich jak stan pojazdu i opon oraz warunki na drodze.

SI-DRIVE

Subaru Intelligent Drive (SI-DRIVE) pozwala dopasować sposób działania zespołu napędowego i szybkość jego reakcji do stylu jazdy kierowcy i warunków drogowych.

Tryb sportowy

Ten szybko reagujący tryb z jego natychmiastowym przyspieszaniem jest dobrze dostosowany do różnorodnych warunków jazdy. Na krętych drogach e-Active Shift Control* zapewnia bardziej sportową jazdę poprzez automatyczną redukcję biegów. Dzięki temu silnik, pracując w wysokim zakresie obrotów, pozwala, aby samochód płynnie przyspieszał podczas wychodzenia z zakrętu.

Tryb inteligentny

Oferuje on łagodny przyrost mocy, jest więc idealny do podróżowania w mieście lub po drogach lokalnych, ale także wtedy, gdy pokonujemy długie dystanse lub staramy się szczególnie oszczędzać paliwo. Umożliwia on także płynne sterowanie momentem napędowym, potrzebne podczas jazdy w deszczu lub na zaśnieżonej drodze.


* Dostępny w wersjach z zespołem napędowym SUBARU e-BOXER