Technologia Subaru

Technologie Subaru wyróżniają japońską markę i zapewniają unikatowe odczucia podczas prowadzenia, których doświadczysz wyłącznie w naszych samochodach. Technologie te pozwalają pojazdom Subaru spełniać najwyższe standardy, jeśli chodzi o osiągi, komfort, bezpieczeństwo i niezawodność, dostarczając jednocześnie wszystkim pasażerom spokoju i radości z jazdy.

Silnik SUBARU BOXER

Poziomy – przeciwsobny układ silnika typu bokser polega na rozłożeniu każdej pary cylindrów i tłoków o 180° względem siebie. Subaru wykorzystuje ten układ w silnikach SUBARU BOXER od ponad 50 lat, ze względu na
wiele zalet w porównaniu z silnikami innych typów. Dzięki temu samochody Subaru cechują się szczególną trwałością i niezawodnością.

Zwiększona stabilność

Blok silnika ma bardziej płaski profil i umieszczono go niżej w komorze silnikowej. Skutkiem tego cały samochód jest lepiej i stabilniej wyważony, a zatem mniej poddaje się bocznym przechyłom niż auta o typowej konstrukcji.

Mniej drgań

Płaska konstrukcja silnika jest z założenia sztywna i wyważona, co przekłada się na generowanie mniejszej ilości drgań, niż ma to miejsce w przypadku silników innych typów.

Stały napęd wszystkich kół Symmetrical All-Wheel Drive

System ten w zależności od warunków drogowych dynamicznie rozdziela moment napędowy na wszystkie koła, zapewniając bezpieczeństwo, panowanie nad samochodem oraz wysoki komfort prowadzenia. Zalety S-AWD widoczne są natychmiast to lepsza kontrola podczas jazdy
w zakręcie, lepsza trakcja na śliskich nawierzchniach, lepsze przyspieszenia. S-AWD sprawia, że prowadzenie samochodu staje się łatwiejsze, bezpieczniejsze i przyjemniejsze.

Bezstopniowa skrzynia Lineartronic + napęd na wszystkie koła z aktywnym podziałem momentu napędowego

Skrzynia Lineartronic zapewnia płynną i bezstopniową zmianę biegów, utrzymując silnik w jego najbardziej ekonomicznym zakresie obrotów i zapewniając tym samym sprawne i płynne przyspieszenie, lepsze osiągi i niższe zużycie paliwa. Ze skrzynią Lineartronic zgodnie współpracuje
napęd wszystkich kół z aktywnym podziałem momentu obrotowego (Active Torque Split AWD), który w czasie rzeczywistym dostosowuje podział momentu napędowego do odpowiednich kół, tak aby sprostać warunkom panującym na drodze.

Subaru Global Platform

Subaru Global Platform (SGP) to nowa platforma, na bazie której powstają kolejne generacje samochodów Subaru. Dzięki swojej konstrukcji zapewnia jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa pasywnego,
a jednocześnie umożliwia bardziej precyzyjne i komfortowe prowadzenie pojazdu. Jest to przyszłość marki Subaru, dająca kierowcy i pasażerom jeszcze więcej radości z jazdy i spokoju podczas podróżowania.

1. Więcej radości z jazdy

Szybsza reakcja pojazdu na polecenia kierowcy pozwala prowadzić go precyzyjniej, zwiększając jednocześnie potencjał unikania przeszkód. W rezultacie samochód jest bezpieczniejszy i przyjemniejszy w prowadzeniu, także podczas długich podróży.

2. Komfort podróży

Radykalne zwiększenie sztywności nadwozia oraz konsekwentna modyfikacja całego zawieszenia pozwoliły na skuteczne tłumienie drgań pochodzących od nawierzchni i „ukrywanie” jej nierówności. Efektem jest bardziej komfortowa jazda i mniejsze zmęczenie podczas długich podróży.

3. Wygodna kabina

Ograniczenie nieprzyjemnych drgań i hałasu poprawiło komfort pasażerów podczas jazdy. Ulepszone zawieszenie i duża sztywność nadwozia przekładają się na wygodną podróż.

SI-DRIVE

Subaru Intelligent Drive (SI-DRIVE) pozwalają dopasować sposób działania zespołu napędowego i szybkość jego reakcji do stylu jazdy kierowcy i warunków drogowych.
<sg-lang1>Tryb Sport</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Tryb Sport

Wybierając tryb Sport [S] otrzymujesz szybka rekcje i natychmiastowe przyspieszanie.
<sg-lang1>Tryb Intelligent</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Tryb Intelligent

W trybie Inteligentnym [I] moc przekazywana jest łagodnie i z optymalna sprawnością.