Technologia
 • SILNIK SUBARU BOXER

  Niewiele SUV-ów porusza się z taką pewnością jak Forester. Nie bądź więc zaskoczony, w jak szczególny sposób to osiągnęliśmy. Pozioma - przeciwsobna konfiguracja silników SUBARU BOXER powoduje, że sąsiadujące cylindry i tłoki ułożone są naprzeciwko siebie, czyli rozstawione o 180 stopni. Dzięki temu profil silnika jest niższy, bardziej płaski niż konkurencyjne konstrukcje, a zatem sama jednostka napędowa oraz cały samochód mają niżej położony środek ciężkości, co pomaga w wyważeniu auta. Ponadto przeciwsobne ruchy tłoków znoszą siły bezwładności w układzie korbowym, w naturalny sposób ograniczając drgania.

 • Zwiększona stabilność

  Kadłub silnika jest niższy niż w przypadku konwencjonalnych jednostek napędowych i umieszczony niżej w komorze silnikowej. Skutkiem tego cały samochód jest lepiej, stabilniej wyważony, a zatem mniej poddaje się bocznym przechyłom niż auta o typowej konstrukcji.

 • Osiągi na długim dystansie

  Płaska konstrukcja silnika jest z założenia sztywna i powoduje jego wewnętrzne wyważenie. W rezultacie silnik SUBARU BOXER wytwarza mniej wibracji niż jednostki w układzie “V” i rzędowe, a to sprawia, że jest trwalszy i oferuje bardziej stabilne osiągi.

 • STAŁY NAPĘD WSZYSTKICH KÓŁ SYMMETRICAL ALL-WHEEL DRIVE

  Pełna kontrola nad samochodem jest źródłem zaufania. Sprawność i stabilność Forestera wynika z filozofii jego konstrukcji. Samochody Subaru obdarzone są wyjątkową pewnością prowadzenia, co wynika z dobrze zbalansowanej konstrukcji stałego napędu wszystkich kół S-AWD i z równie zbalansowanego działania silnika SUBARU BOXER. System ten nieustannie kieruje napęd samochodu do jego wszystkich kół, co zwiększa kontrolę nad autem niezależnie od nawierzchni i warunków drogowych. Ponieważ główne elementy układu napędowego ustawione są wzdłużnie, jest on idealnie zbalansowany w swych ruchach poprzecznych, co skutkuje dużą precyzją kierowania. Nisko położony środek ciężkości jest kolejnym czynnikiem, dzięki któremu Forester sprawnie reaguje na polecenia kierowcy. Szczególne zalety Symmetrical AWD sprawiają, że prowadzenie samochodu jest wyjątkowo dobre i pozwala skutecznie unikać drogowych niebezpieczeństw.

 • ZAWIESZENIE

  Dla pewnego prowadzenia na różnych nawierzchniach Forester został wyposażony w zaawansowane zawieszenie. Zestrojone optymalnie do pokonywania równych jak i wyboistych dróg czy bezdroży sprawia, że Forester to prawdziwy wielozadaniowy samochód.

 • BEZSTOPNIOWA SKRZYNIA BIEGÓW LINEARTRONIC

  Aby uzyskać natychmiastową reakcję na zmieniające się warunki, w skrzyni biegów Lineartronic CVT zamiast paska, zamontowany jest łańcuch. Umożliwia to uzyskanie większego zakresu przełożeń, a tym samym poprawę osiągów i zużycia paliwa oraz szybszą reakcję na wciśnięcie pedału przyspieszenia. Bezstopniowa skrzynia biegów Lineartronic CVT łącząc w sobie aktywny systemem podziału momentu obrotowego AWD, w doskonały sposób reaguje na aktualnie panujące warunki drogowe, ciągle kontrolując rozdział momentu obrotowego pomiędzy przednią, a tylną osią napędową.

 • SI-DRIVE*1

  Funkcje Subaru Intelligent Drive (SI-DRIVE) pozwalają dopasować sposób działania zespołu napędowego i szybkość jego reakcji do stylu jazdy kierowcy i warunków drogowych. Urządzenie to dokonuje zmian programów, które sterują odpowiedzią przepustnicy na naciśnięcie pedału gazu, oraz zachowaniem przekładni automatycznej w ten sposób, by kierowca dysponował w każdych warunkach najlepszymi osiągami samochodu.

 • Tryb Sport Sharp*1

  Ten tryb ukierunkowany jest na szybką reakcję silnika, który ma uwidocznić swój pełen potencjał. Silnik odpowiada bezpośrednio na naciśnięcie pedału gazu, co powoduje szybki przyrost mocy podczas przyspieszania. Użycie manetek do zmiany biegów pozwala w trybie Sport Sharp wykorzystać osiągi silnika z użyciem ośmiu przełożeń, tak jak w mechanicznej skrzyni ośmiobiegowej. W rezultacie jazda samochodem nabiera charakteru sportowego.

 • Tryb sportowy

  W trybie sportowym silnik pracuje płynnie we wszystkich zakresach prędkości. Jadąc w tym trybie można wyczuć liniową reakcję silnika, która uwydatnia jego charakter, spokojny ale pełen momentu obrotowego.

 • Tryb inteligentny

  Urządzenie SI-Drive uruchamia tryb inteligentny aby uzyskać natychmiastowe reakcje samochodu na manewry kierowcy, ale też by jego zachowanie było bardzo przyjazne dla środowiska. Oprogramowanie przepustnicy silnika znajduje złoty środek pomiędzy płynnością jazdy a oszczędnością paliwa, zaś wszystko to z zachowaniem przez kierowcę najwyższej kontroli.

 • X-MODE*1 oraz Hill Descent Control*1

  X-MODE daje Ci większą kontrolę. Po naciśnięciu przycisku, Forester tak steruje silnikiem, skrzynią biegów, napędem, hamulcami oraz innymi podzespołami, aby samochód sprawnie pokonywał wyboiste i śliskie drogi oraz nawet najbardziej strome wzniesienia. Po aktywowaniu X-MODE Hill Descent Control samochód automatycznie utrzymuje stałą, zadaną mu prędkość podczas zjazdu ze wzniesień. Dzięki temu możesz skupić się na kierowaniu pojazdem, a nie na hamowaniu.

 • Inżynieria, która nigdy się nie poddaje

  Forester został stworzony by pomagać Ci w zdobywaniu podjazdów, pokonywaniu zboczy, oraz zostawianiu w tyle wszystkich przeszkód, jakie staną na drodze. Zoptymalizowane kąty natarcia, zejścia oraz prześwit minimalizują ryzyko uszkodzenia zderzaków i progów oraz zawieszenia i utknięcia w bardziej wymagającym terenie.


*1 Wyposażenie opcjonalne.

Pokazane przykłady wyposażenia, specyfikacje i kolory mogą się różnić w zależności od lokalnych warunków rynkowych i dostępnych wersji modelowych. Każda zmiana wyposażenia i specyfikacji zostanie wyraźnie przedstawiona Państwu przed zawarciem umowy ze sprzedawcą.