Linia modelowa
FORESTER 2.0i/2.0i EyeSight
WYMIARY: długość x szerokość x wysokość: 4 610 x 1 795 x 1 735 mm
SILNIK: w układzie bokser, 4-cylindry, DOHC 16V, benzynowy
POJEMNOŚĆ SKOKOWA: 1 995 cm3
MAKSYMALNA MOC: 110 kW (150 KM) / 6 200 obr/min
MAKSYMALNY MOMENT: 198 Nm / 4 200 obr/min
SKRZYNIE BIEGÓW, NAPĘD:
2.0i: sześciobiegowa manualna lub Lineartronic, stały napęd wszystkich kół Symmetrical AWD
2.0i EyeSight: Lineartronic, stały napęd wszystkich kół Symmetrical AWD
Pokazane przykłady wyposażenia, specyfikacje i kolory mogą się różnić w zależności od lokalnych warunków rynkowych i dostępnych wersji modelowych. Każda zmiana wyposażenia i specyfikacji zostanie wyraźnie przedstawiona Państwu przed zawarciem umowy ze sprzedawcą.
Tapicerka
TAPICERKA SKÓRZANA CZARNA*1
TAPICERKA MATERIAŁ/PVC CZARNA*2
TAPICERKA MATERIAŁOWA CZARNA*3
*1 Opcjonalnie. Syntetyczna skóra (PVC) może być użyta dla wykończenia pewnych obszarów tapicerki foteli.
*2 Opcjonalnie. Tapicerka jest połączeniem tkaniny i skóry ekologicznej.
*3 Opcjonalnie.
Pokazane przykłady wyposażenia, specyfikacje i kolory mogą się różnić w zależności od lokalnych warunków rynkowych i dostępnych wersji modelowych. Każda zmiana wyposażenia i specyfikacji zostanie wyraźnie przedstawiona Państwu przed zawarciem umowy ze sprzedawcą.

WYPOSAŻENIE
 • Reflektory przednie z funkcją doświetlania zakrętów (SRH)*1

  Podczas jazdy w zakrętach, reflektory doświetlają przestrzeń przed samochodem, prowadząc strumień światła zgodnie z kierunkiem skrętu kierownicy – po to, by kierowca widział więcej.

 • 18-calowe felgi aluminiowe*1

  Wybrane wersje Forestera wyposażono w wieloramienne aluminiowe felgi o średnicy 18 cali i w opony o wymiarze 225/55R18.

 • Wycieraczki szyby przedniej z czujnikiem deszczu*1

  Czujnik deszczu wycieraczek przedniej szyby wykrywa wodę na szybie i dostosowuje do jej ilości prędkość pracy wycieraczek oraz przerwy wyłącznika czasowego.

 • Spryskiwacze przednich reflektorów

  Wysuwające się spryskiwacze czyszczą płynem klosze reflektorów ksenonowych. Pozwala to dobrze oświetlać drogę nawet podczas złej pogody.

 • Przednie lampy przeciwmgłowe

  Wieloodblaskowe lampy przeciwmgłowe emitują szeroki, płaski strumień światła, który powoduje mniej odbić we mgle, co zwiększa bezpieczeństwo jazdy.

 • Elektrycznie otwierane okno dachowe*1

  Duże, elektrycznie otwierane okno dachowe, wyposażone w ręczne odsuwaną osłonę przeciwsłoneczną, dostarcza wszystkim pasażerom panoramicznego widoku i świeżego powiewu powietrza.

 • Dostęp bez kluczyka, rozruch przy użyciu przycisku*1

  Bezkluczykowy dostęp umożliwia pilot do samochodu. Aby odblokować lub zablokować drzwi, czy też pokrywę bagażnika, wystarczy chwycić za klamkę. Do uruchomienia silnika wystarczy naciśnięcie przycisku na tablicy przyrządów. Dostęp do wnętrza Twojego Subaru możliwy jest również za pomocą pięciocyfrowego kodu PIN, nawet bez pilota.

 • Tempomat*1

  Tempomat, z przyciskami sterowania na kierownicy, umożliwia ustawienie i utrzymanie zadanej prędkości na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu.

 • Elektryczna regulacja fotela kierowcy*1

  Elektryczna czterofunkcyjna regulacja fotela kierowcy pozwala na szybkie i wygodne ustalenie właściwej pozycji za kierownicą. Modele ze skórzaną tapicerką wyposażono również w funkcję zapamiętywania ustawień dla 2 osób.

 • 3 gniazdka 12V

  Gniazdka 12V umiejscowiono w 3 lokalizacjach (w tym także w przestrzeni bagażowej), by można było łatwo z nich korzystać, niezależnie od zajmowanego w samochodzie miejsca.

 • Oparcia tylnych siedzeń składane przy użyciu jednego przycisku*1

  Naciśnięcie jednego z przycisków umieszczonych w bagażniku powoduje automatyczne złożenie dzielonych w stosunku 60:40 oparć. Pozwala to na wyjątkowo łatwe powiększenie przestrzeni bagażowej.

 • Dwustrefowa klimatyzacja automatyczna*1

  Klimatyzacja dwustrefowa utrzymuje w kabinie zadaną temperaturę, może także utrzymywać ją na różnym poziomie dla kierowcy i pasażera.

 • Zestaw przyrządów

  Konsolę zestawu przyrządów Forestera zaprojektowano tak, by dostarczała informacji szybko i by ich odczytywanie nie było kłopotliwe. Czytelny prędkościomierz i obrotomierz pozwalają kierowcy skupić uwagę przede wszystkim na drodze.

 • Wyświetlacz wielofunkcyjny*1

  Wyświetlacz ten umieszczono wygodnie, nad tablicą przyrządów. Najważniejsze informacje o działaniu zespołów samochodu wyświetlane są po naciśnięciu przycisku. Dostępne są także informacje o ekologicznych aspektach pracy Forestera i o oszczędności paliwa. Można nawet porównywać ekonomię jazdy na poszczególnych trasach.

 • Ekran dotykowy

  Ekran dotykowy jest wygodny w użyciu – po sparowaniu systemu Forestera (przez Bluetooth®*2 lub gniazdem USB) z Twoim smartfonem, możesz na przykład wybrać odtwarzaną muzykę wprost z ekranu dotykowego samochodu.

 • System audio Premium z głośnikami Harman/Kardon*1

  System ten, z ośmioma głośnikami i mocą wzmacniaczy 440 W, zaprojektowano by uzyskać najwyższą jakość odsłuchu. Dwa owalne głośniki umieszczono w przednich drzwiach, a kolejne dwa mieszczą się w tylnych drzwiach.

 • ROZPOZNAWANIE GŁOSU*3 i SIRI EYES FREE*1*4*5

  Twój Forester posiada teraz jeszcze więcej bezdotykowych opcji, dzięki połączeniu intuicyjnego systemu rozpoznawania głosu*3 z Siri Eyes Free*1*4*5. Użyj Siri do połączenia kompatybilnego urządzenia firmy Apple z Twoim Foresterem by, poprzez komendy głosowe włączyć muzykę, sprawdzić e-mail lub wyszukać w Internecie.

 • Przyciski na kole kierownicy

  Przyciski sterowania systemu audio i połączeń telefonicznych usytuowane są na kole kierownicy, po to, byś mógł bezpiecznie zmieniać te ustawienia, będąc cały czas skoncentrowanym na drodze.

 • Side View Monitor*1

  Obraz z kamery umieszczonej w prawym lusterku
  zewnętrznym, wyświetlany jest na wielofunkcyjnym
  wyświetlaczu. Przedstawia widok boku samochodu
  w jego przedniej prawej części. Kamera uławia parkowanie
  i wyjeżdżanie z miejsc o ograniczonej widoczności.

 • Podgrzewane fotele tylne*1

 • Podgrzewana kierownica*1

*1 Wyposażenie opcjonalne.
*2 Bluetooth jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Bluetooth SIG, Inc. America.
*3 System rozpoznaje tylko wybrane języki. Nie rozpoznaje języka polskiego.
*4 Apple, iPod, Siri i iTunes, to zarejestrowane znaki handlowe firmy Apple Inc. App Store to znak usługi firmy Apple Inc.
*5  Siri jest kompatybilne z produktami firmy Apple (iPhone, iPad, iPod touch, etc.).

Pokazane przykłady wyposażenia, specyfikacje i kolory mogą się różnić w zależności od lokalnych warunków rynkowych i dostępnych wersji modelowych. Każda zmiana wyposażenia i specyfikacji zostanie wyraźnie przedstawiona Państwu przed zawarciem umowy ze sprzedawcą.
DANE/CENNIK
  Pobierz arkusz specyfikacji modelu Forester 18MY (cennik, wyposażenie, dane techniczne)

Subaru Import Polska sp. z o.o. podjęło wszelkie środki, aby zawarte w niniejszej specyfikacji informacje były dokładne i aktualne w chwili oddania do druku. W ramach polityki stałego ulepszania swoich produktów Subaru zastrzega sobie prawo do zmiany specyfikacji i wyposażenia opisanych i przedstawionych pojazdów bez uprzedzenia. O zmianach tych autoryzowani partnerzy Subaru będą powiadamiani w możliwie najkrótszym terminie. Każda zmiana wyposażenia i specyfikacji zostanie wyraźnie przedstawiona Państwu przed zawarciem umowy ze sprzedawcą. Zdjęcia znajdujące się na niniejszych stronach zostały zamieszczone tylko dla celów ilustracyjnych. Pokazane przykłady wyposażenia mogą się różnić w zależności od lokalnych warunków rynkowych danego państwa. Dokładna lista specyfikacji i wyposażenia poszczególnych wersji jest dostępna u lokalnego dealera Subaru. Niniejsza specyfikacja ma wyłącznie charakter informacyjny, nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.